Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wycieczki rowerowe do 17 km od Pucka. Podpowiedzi jednodniowych wypraw. Gdzie w weekend 11 - 12 maja?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz pomysłu na wycieczkę rowerową w pobliżu Pucka? Proponujemy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych tras. Mogą mieć różne stopnie trudności czy dystansu, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 17 km od Pucka. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Przekonaj się, jakie trasy rowerowe niedaleko Pucka proponujemy na weekend.

Spis treści

Trasy rowerowe w pobliżu Pucka

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 17 km od Pucka, które wypróbowali inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Nim wyruszysz w drogę, sprawdź prognozę pogody. W sobotę 11 maja w Pucku ma być 12°C. Nie powinno padać. W niedzielę 12 maja w Pucku ma być 16°C. Nie będzie padać.

🚲 Trasa rowerowa: Wzniesienia Puszczy Wierzchucińskiej

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 52,66 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 12 min.
  • Przewyższenia: 118 m
  • Suma podjazdów: 690 m
  • Suma zjazdów: 722 m

Trasę dla rowerzystów z Pucka poleca GR3miasto

Puszcza Wierzchucińska, to niewielki obszar leśny położony pomiędzy Pojezierzem Słowińskim a Kaszubskim, na skraju Wysoczyzny Żarnowieckiej. Porastają go głównie drzewostany sosnowe dzięki czemu pomimo, iż wokół jest szaro, buro i ponuro, tam wiecznie zielono. W leśnej gęstwinie w oczy rzucają się także liczne stare buki i dęby, których konary obciągnięte są mchami i porostami. Przemierzając tę okolicę napotkamy na wiele śródleśnych bagien oraz niedostępnych jezior, w których woda jest czarna jak smoła. Jak się okazuje obszar ten obfituje w dość pokaźne i mocno pofałdowane wzniesienia, których szczyty oscylują od 100 do 180 m n.p.m.

Na naszej trasie zagłębiliśmy się w gęstych, wiecznie zielonych lasach sosnowych, zobaczyliśmy stare okazy buków i dębów, a także ciekawe jeziora o wodach czarnych jak smoła. Podobno barwa ta bierze się od borowiny, która jest odmianą torfu leczniczego, a ten z kolei dobrze wpływa na naszą skórę. Teraz już wiem skąd latem tu tyle plażowiczów "wysmarowanych błotem" ;)

Ułożona przez nas trasa rowerowej eskapady wiodła ścieżkami i drogami gruntowymi przez bajeczne tereny: to wspinając się na zapierające dech w piersiach wzgórza, to opadając do dolin i wąwozów, którymi wiją się malownicze potoki. Część trasy opierała się zarówno o znane mam odcinki szlaków turystycznych jak również o dotąd nieznane nam leśne dukty, które odkryły przed nami wiele ciekawych miejsc. Prócz aktywnego wypoczynku na łonie natury, celem naszej wizyty w tych okolicach było zapoznanie się z malowniczymi zakątkami najwyższego ze szczytów – Góry Wysokiej, mierzącej 179,2 m n.p.m. Najpiękniejsze, niemalże górskie widoki rozpościerają się z liczącego prawie 140 m wysokości wzniesienia górującego nad Strzenielinem.

Liczba górek i wzniesień, jakie mieliśmy do pokonania na zaplanowanej trasie była w stanie zaspokoić nawet najbardziej wymagających uczestników wycieczki. Nasza trasa w 90 proc. wiodła drogami gruntowymi i leśnymi duktami, kilka odcinków pokonaliśmy także bocznymi drogami asfaltowymi. Pomimo wysiłku, jaki musieliśmy włożyć w pokonanie licznych wzniesień, niejednokrotnie mieliśmy okazję zachwycać się pięknem otaczającej nas przyrody. Kaszuby Północne to bardzo atrakcyjny rejon dla wycieczek zarówno rowerowych jak i pieszych, choć bardzo dobrym pomysłem na turystykę jest również spojrzenie na te przepiękne okolice z siodła. W okolicy jest mnóstwo ciekawych stajni
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Władysławowo - Hel

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 38,45 km
  • Czas trwania wyprawy: 4 godz. i 34 min.
  • Przewyższenia: 18 m
  • Suma podjazdów: 254 m
  • Suma zjazdów: 244 m

Trasę rowerową mieszkańcom Pucka poleca Januszek_44

Przejechać z Władysławowa na Hel rowerem. Nic prostszego z miasta prowadzi szeroka ścieżka rowerowa. Ruch tutaj duży, na plaże ciągną tłumy, obok dwa sklepy Lidl czynny w sezonie od 7 do 23, Biedronka całodobowo. Potem już trochę luźniej ale ruch spory. Piękny słoneczny dzień, wymarzona pogoda. Ścieżka rowerowa w sporej części wykonana z betonowej kostki, dopiero na 8 km przed Helem droga robi się szutrowa, ale i tak miło. Tym bardziej jak na sznur wolno jadących aut w stronę Helu.
Miasteczko Hel przepiękne, małe zwiedzanie rowerem i powrót tego samego dnia do Władysławowa. Przewyższenia żadne, żaden problem, tylko nawigacja się wyłączyła... pewnie na końcu/początku Polski. Zawsze można wsiąść w pociąg, kursują tu bardzo często.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: MTB Pomerania Luzino - Trasa Mega/Ultra

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 40,75 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 33 min.
  • Przewyższenia: 133 m
  • Suma podjazdów: 609 m
  • Suma zjazdów: 609 m

MTBpomerania poleca trasę rowerzystom z Pucka

Trasa zawodów MTB Pomerania Maraton 08.04.2017r.
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: REWA- OSŁONINO-RZUCEWO-PUCK

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 33,08 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 161 m
  • Suma podjazdów: 457 m
  • Suma zjazdów: 535 m

Rowerzystom z Pucka trasę poleca Markwawrzyn

Trasę możemy spokojnie pokonać rowerem turystycznym. 15% trasy prowadzi po drogach asfaltowych kiepskiego stanu, 15% po drogach ułożonych z płyt betonowych. Reszta trasy to częściowo utwardzone i szutrowe drogi.Trasę rozpoczynamy w miejscowości nadmorskiej REWA następnie udajemy się szutrową i utwardzoną drogą do rezerwatu BEKA który możemy przejechać po płytach betonowych. Rezerwat Beka jest ciekawym miejscem i warto się tam zatrzymać na podziwianie różnego rodzaju ptactwa. Dalej jedziemy utwardzoną drogą do miejscowości OSŁONINO. Jest to część międzynarodowej trasy rowerowej R10 i krajowej niebieskiej trasy rowerowej. Po przejechaniu m. OSŁONINO jedziemy dalej drogą asfaltową kiepskiego stanu do miejscowości RZUCEWO gdzie możemy zwiedzić zamek JANA III SOBIESKIEGO i OSADĘ ŁOWCÓW FOK. Dalej jedziemy blisko brzegu do miejscowości PUCK. W połowie drogi między RZUCEWEM a PUCKIEM musimy wykonać bardzo ostry podjazd na klif którym dalej udajemy się do m. PUCK. Z klifu rozciągają się przepiękne widoki na cała Zatokę i okoliczne pola.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Jeziora i mokradła w okolicach Trójmiasta

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 51,74 km
  • Czas trwania wyprawy: 6 godz. i 35 min.
  • Przewyższenia: 182 m
  • Suma podjazdów: 683 m
  • Suma zjazdów: 693 m

GR3miasto poleca trasę mieszkańcom Pucka

Trójmiejski Park Krajobrazowy, to nie tylko obszar okalający naszą aglomerację. Jego granice sięgają znacznie dalej. Skrywa się w nim wiele ciekawostek przyrodniczych, jak chociażby rejon tzw. Bieszkowickich Moczarów. Nietrudno domyślić się, że teren ten obejmuje przede wszystkim rejony bagienne. Ułożona przez nas trasa pozwala zapoznać się nie tylko z malowniczymi torfowiskami, ale również małymi jeziorami, które skrywają się wśród tutejszych lasów.

W okolicach Trójmiasta mamy wiele interesujących jezior i jeziorek. Jedne, z uwagi na występowanie wokół nich rzadkich gatunków roślin i zwierząt, objęte są ścisłą ochroną, inne udostępnione pod wypoczynek i turystykę. W poprzednich edycjach naszego cyklu wycieczek nad wodę w okolicach naszej aglomeracji opisywaliśmy wiele różnych jezior m.in. Otomińskie, Tuchomskie, Marchowo, Kamień i wiele innych. Jedne, z uwagi na łatwość dojazdu i pobliską gastronomię, latem oblegane są przez tłumy, inne bardziej kameralne, które cieszą się spokojem.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o stan techniczny roweru

Utrzymywanie roweru w odpowiednim stanie technicznym to klucz do sukcesu. Co najmniej raz w roku rób przegląd swojego jednośladu. Idealnie jest robić to dwukrotnie - przed oraz po sezonie. W Internecie znajdziesz wiele poradników na ten temat, jak robić to poprawnie. Możesz również oddać swój sprzęt to serwisu rowerowego.

Sprawność roweru przełoży się na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy. Jeśli regularnie będziesz go serwisować na pewno dłużej Ci posłuży.

Akcesoria rowerowe - co warto mieć?

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto