Tygodniowy przegląd prasy (Limanowa, 29.03-4.04.2020), poznaj najważniejsze informacje z Limanowej

Diana Tobor
Diana Tobor
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Limanowej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z tygodnia? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Limanowej czytali w ostatnim tygodniu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Limanowej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 29.03 a 4.04.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Małopolsce [MAPA POWIATÓW, DANE, STATYSTYKI] Ile osób choruje na COVID-19? Gdzie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2? 5.04.2020”?

Przegląd tygodnia Limanowa od 29.03 do 4.04.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w Małopolsce [MAPA POWIATÓW, DANE, STATYSTYKI] Ile osób choruje na COVID-19? Gdzie stwierdzono zakażenia SARS-CoV-2? 5.04.2020

Koronawirus w Małopolsce. Koronawirus SARS-CoV-2 dotarł do Małopolski 9 marca. Od tego czasu groźny wirus powodujący chorobę COVID-19 rozprzestrzenia się po całym województwie małopolskim. Do 4.04.2020 w Małopolsce potwierdzono 308 przypadków zakażeń koronawirusem. Jak wygląda małopolska mapa zakażeń wirusem? Gdzie stwierdzono zachorowania? Ile osób choruje w poszczególnych powiatach? Zobacz mapę koronawirusa w Małopolsce.

📢 Kartki Wielkanocne 2020. Kolorowe kartki wielkanocne z życzeniami [Facebook, Messenger, sms, mms]

Wielkanoc już 12 kwietnia. Z tej okazji przedstawiamy galerię najpiękniejszych kartek wielkanocnych wraz z życzeniami, do wydrukowania lub pobrania i wysłania najbliższym. Sprawdźcie kartki wielkanocne 2020!

📢 Nowy Sącz. Tak w ubiegłym roku rodzina Szkaradków przygotowywała wielkanocne palmy na konkurs

Po raz pierwszy od ponad 40 lat rodzina Szkaradków z Rdziostowa (gm. Chełmiec) nie przygotuje tradycyjnych wielkanocnych palm, które zdobiły m.in. bazylikę św. Małgorzaty w Nowym Sączu oraz kościół parafialny w Marcinkowicach. Szkaradkowie słyną (nie tylko na Sądecczyźnie) z pięknych palm, które osiągały około 20 metrów wysokości. - Niestety w tym roku epidemia koronawirusa pokrzyżowała nasze plany - mówi Cecylia Szkaradek.

Tygodniowa prasówka 29.03-4.04.2020 Limanowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Limanowej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 30 znanych postaci sportu związanych z Małopolską. Nie tylko Kubica, Radwańska i Stoch ZDJĘCIA

Wielu sportowców znanych nie tylko na polskiej arenie - byłych i obecnych - a także trenerów związanych jest w mniejszych lub większym stopniu z Małopolską. Wybraliśmy 30 postaci z tego środowiska, którey przyczyniły się do promocji regionu. Znasz je wszystkie? Sprawdź w naszej galerii.

📢 Miss Małopolski 2020. Oto półfinalistki konkursu, cz. 1 [ZDJĘCIA] [4.04.]

Biuro organizatorów prestiżowego konkursu Miss Małopolski opublikowało właśnie zdjęcia wszystkich kobiet, które zakwalifikowano do tegorocznego półfinału zmagań o koronę najpiękniejszej. Wśród wyróżnionych są mieszkanki całej Małopolski i to zarówno te rodowite jak i te z pań, które swoje życie z naszym regionem Polski związały dopiero niedawno.

📢 Ślub Justyny Kowalczyk. Termin majowy stanął pod znakiem zapytania [zdjęcia] 4.04

  • W maju odbędzie się ślub. Już dostałem zaproszenie - ujawnił w rozmowie z rosyjskim portalem Aleksander Wierietielny, wieloletni trener, a ostatnio współpracownik Justyny Kowalczyk. Biegaczka narciarska wychodzi za mąż za znanego alpinistę Kacpra Tekielego.

📢 Mieszkania w Limanowej. Oto najdroższe mieszkania do kupienia w Limanowej

Ile kosztują najdroższe mieszkania w Limanowej? Czy mają wysoki standard wykończenia, świetną lokalizację, olbrzymi metraż? A może są inne przyczyny z których wynikają ceny ich ceny? Czy Limanowa ma kuszące oferty? Sprawdziliśmy w portalu Gratka.pl i przygotowaliśmy zestawienie najdroższych ofert.

📢 Szkoła z TVP huczy od wpadek, a w internecie... MEMY

Szkoła z TVP to program dedykowany uczniom szkół podstawowych. W dobie koronawirusa miał być odciążeniem i pomocą zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Lekcje w ramach "Szkoły z TVP" zostały opracowane wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Niestety nie udało się uniknąć błędów, co skrzętnie wyłapali internauci tworzący MEMY o programie. Nie brakuje również głosów, że "Szkoła z TVP" to program zrobiony "na szybko", i bez należytego przygotowania, który wyrządził krzywdę nauczycielkom. Zobacz memy oceniające szkolną, telewizyjną rzeczywistość w galerii zdjęć.

📢 Pogoda na sobotę, 4 kwietnia. Może przelotnie popadać

W sobotę na wschód od linii Wisły wystąpią przelotne opady deszczu. W pozostałej części kraju będzie pogodnie. Na termometrach zobaczymy maksymalnie od 7 st. C w Nowym Targu do 13 st. C w Limanowej i Nowym Sączu. W Krakowie, Tarnowie i Chrzanowie będzie 10 st. C. Północno-zachodni wiatr powieje umiarkowanie, w porywach osiągnie do 45 kilometrów na godzinę. Na Wybrzeżu powieje dość silnie, w porywach do 60 km/h.

📢 Limanowa. Aż dziesięć nowych zakażeń koronawirusem. Wśród nich trzy pielęgniarki ze szpitala i dziecko

Na terenie powiatu limanowskiego potwierdzono dziesięć kolejnych zakażeń koronawirusem. Wśród nich są trzy pielęgniarki z limanowskiego szpitala oraz 9-letnie dziecko. Jak dotąd na terenie powiatu zaraziło się 16 osób, a jedna osoba zmarła. To 87-letniej mieszkanki powiatu limanowskiego, która była hospitalizowana w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

📢 Ksiądz przebywa w szpitalu, a wiele rodzin jest na kwarantannie

W niedzielę u 49-letniego ks. proboszcza Krzysztofa Prokopa zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Proboszcz parafii w Niskowej został przetransportowany do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jego stan jest stabilny. W kwarantannie pozostaje wikariusz ks. Bogusław Tokarz, a wszyscy którzy mieli kontakt z proboszczem musieli powiadomić sanepid. Również w parafii w Męcinie (pow. limanowski) trzech księży przebywa na kwarantannie.

📢 Przestępcy z Nowego Sącza i okolic poszukiwani przez policję

Tych kilkunastu przestępców szuka małopolska policja. Oto lista poszukiwanych osób przez policję w Nowym Sączu, Limanowej i Gorlicach. Wśród nich są osoby, które dopuściły się poważnych przestępstw, rozbojów i pobić. Jeśli widzieliście któregokolwiek z nich, to skontaktujcie się z najbliższym posterunkiem policji lub zadzwońcie pod bezpłatny numer alarmowy: 112. Lista została zaktualizowana na dzień 2 kwietnia 2020 roku.

📢 10 rzeczy, które musisz wiedzieć o dodatkowym zasiłku opiekuńczym

Zmieniły się zasady przyznawania dodatkowego zasiłku opiekuńczego. Zwiększyło się grono osób, którym przysługuje świadczenie. Zobacz, czy kwalifikujesz się do zapomogi na kolejne na 14 dni.

📢 Dietetycy PWSZ radzą, co jeść w czasie epidemii. Warto wiedzieć

Dietetyczki w Instytutu Zdrowia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przygotowały kilka wartościowych rad dla mieszkańców Nowego Sącza i całego regionu. Katarzyna Wójs i Ewa Cepiga-Salabura doradzają nam, jakie produkty powinniśmy uwzględnić w naszej diecie, aby zachować dobre zdrowie i kondycję psychiczną w czasie epidemii koronawirusa. Sprawdź, jak możesz sobie pomóc. Zapraszamy do obejrzenia galerii z propozycjami produktów, które należy włączyć do codziennej diety.

📢 Próbna matura 2020 CKE. Język polski. 2 kwietnia próbna matura z polskiego! [ARKUSZE, ODPOWIEDZI]

W czwartek 2 kwietnia, rozpoczęła się zorganizowana przez CKE próbna matura. Została przeprowadzona w wyjątkowych okolicznościach - przez Internet. Pierwszy przedmiot, z którym zmierzyli się uczniowie to język polski. Mieli do dyspozycji zarówno poziom podstawowy, jak i rozszerzony. Jakie były pytania, zadania i tematy? Sprawdźcie arkusz na naszej stronie.

📢 PWSZ walczy z koronawirusem. Wykorzystuje nowoczesny sprzęt uczelni

W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu ruszyła produkcja przyłbic ochronnych dla medyków. Na początek PWSZ chce produkować kilkadziesiąt sztuk tygodniowo i podarować je szpitalom w Nowym Sączu, Limanowej, Gorlicach oraz Centrum Uniwersyteckiemu w Krakowie, które przekształcono w szpital zakaźny.

📢 Wszystko, co musisz wiedzieć o zwolnieniu z ZUS i świadczeniu postojowym (umowy cywilnoprawne, osoby samozatrudnione, mikrofirmy)

1 kwietnia weszła w życie przyjęta pod koniec marca tarcza antykryzysowa. Ustawodawcy przygotowali pakiet pomocowy dla osób prowadzących działalność gospodarczą oraz z umowami zlecenie, o dzieło i agencyjnymi. Sprawdź, co ze składkami ZUS.

📢 15 lat temu zmarł Jan Paweł II. Przypominamy najważniejsze słowa papieża do Polaków

Dziś mija 15 lat od śmierci Jana Pawła II. Papież-Polak, dziś święty Kościoła katolickiego, zapisał się w historii Kościoła, świata i Polski, ale ma też szczególne miejsce w sercach wielu Polaków. Również dla niego Ojczyzna była wyjątkowo ważna. Jako papież odwiedził Polskę aż 9 razy, za każdym razem kierując do swoich rodaków wyjątkowe przesłania. Przypominamy najważniejsze cytaty Jana Pawła II, które kierował do Polaków.

📢 Przegląd marca 2020 w Limanowej, najważniejsze wydarzenia miesiąca

Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w marcu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Limanowej najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w Polsce. Gdzie stwierdzono zachorowania? [LISTA MIAST] 1.04.2020”?

📢 Nie wychodzili na zewnątrz przez lata. Ich domy skrywały rzeczy, których nikt się nie spodziewał

Są ludzie, którzy przez lata wcale lub prawie wcale nie opuszczali domu. Nieraz dopiero po ich śmierci odkrywano, w jakich żyli warunkach. Oto galeria niezwykłych samotników i ekscentryków.

Nowy podatek audiowizualny

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3