Przegląd tygodnia w Limanowej, najważniejsze wydarzenia od 21.06 do 27.06.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Diana Tobor
Diana Tobor
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.06 do 27.06.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 21.06 do 27.06.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Limanowej, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 21.06 a 27.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Lokale wyborcze w gm. Limanowa - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 1 turze?”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Limanowa od 21.06 do 27.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Lokale wyborcze w gm. Limanowa - wybory prezydenckie 2020. Gdzie głosować w 1 turze?

Sprawdź, gdzie głosować w gm. Limanowa w 1 turze wyborów prezydenckich 2020. Wybory odbędą się 28.06.2020 w całej Polsce, jednak każdy uprawniony do głosowania przypisany jest do konkretnej obwodowej komisji wyborczej, która tego dnia, podczas wyborów prezydenckich, urzęduje w konkretnym lokalu wyborczym. Aby uniknąć szukania właściwego lokalu w gm. Limanowa sprawdź poniżej, gdzie możesz zagłosować. Nie zapomnij zabrać ze sobą dowodu osobistego i maseczki na twarz.

📢 Gmina Laskowa: gdzie głosować w wyborach prezydenckich 2020? Lista lokali wyborczych - 1 tura

Wiesz, gdzie głosować w gm. Laskowa podczas wyborów prezydenckich 2020? Każda zameldowana osoba ma prawo oddać głos tylko w wyznaczonym lokalu wyborczym. Aby uniknąć kursowania po gm. Laskowa 28.06.2020 sprawdź, w którym lokalu wyborczym możesz oddać swój głos w 1 turze wyborów prezydenckich 2020. Pamiętaj, aby do lokalu wyborczego w gm. Laskowa zabrać ze sobą maseczkę. Postaraj się wybrać porę, gdy przy urnach nie będzie tłumów.

📢 Andrzej Duda i powódź MEMÓW. Prezydent w sztormiaku to hit! Memy znów zalały internet

Prezydent Andrzej Duda po wizycie na zalanych terenach w Małopolsce pozostawił za sobą nie tylko sporo krzepiących obietnic i zapewnień o pomocy poszkodowanym, ale też kilka zdjęć, które z pasją przerabiają na memy internauci. Prezydent w sztormiaku, rozglądający się za czymś w lesie, to czyste złoto. Zresztą, zobaczcie sami na kolejnych slajdach w galerii.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo Tab2 A10-70L 16GB LTE Niebieski (ZA010086PL)


Apple iPad 32GB LTE Gwiezdna Szarość (MP1J2FDA)


Tygodniowa prasówka 21.06-27.06.2020 Limanowa: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Limanowej. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Limanowa. Obwodnica miasta już na przełomie 2028 i 2029 roku? Minister Adamczyk obiecuje likwidację lat zaniedbań komunikacyjnych w regionie

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zapewnia, że za trzy lata po rozstrzygnięciu przetargu na budowę pojedziemy obwodnicą Limanowej. Na razie do samego przetargu jeszcze daleka droga. Wpisana do rządowego programu 100 obwodnic trasa planowana była już od niemal 50 lat, ale nikt nie chciał dotychczas dać gwarancji jej budowy.

📢 Władysław Kosiniak-Kamysz z wizytą w Nowym Sączu i Limanowej w ostatni dzień kampanii prezydenckiej

Władysław Kosiniak-Kamysz, kandydat na prezydenta RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego odwiedzi Nowy Sącz i Limanową. W piątek, 26 czerwca w ostatni dzień ogólnopolskiej kampanii o godz. 7 rano pojawi się pod Limanowskim Domem Kultury, następnie o godz. 10 spotka się z mieszkańcami Nowego Sącza.

📢 Na limanowskim rynku posadzono drzewa i krzewy. Czy miejsce nadal przypomina betonową pustynię? [ZDJĘCIA]

Jakiś czas temu pisaliśmy, że prace na limanowskim rynku chylą się ku końcowi. Wtedy też informowaliśmy, że zaszłym tam wielkie zmiany, że zieleń wraz z drzewami i krzewami miała powrócić na płytę rynku. Wiele komentarzy wskazywało na to, że odmieniony rynek nie przypadł do gustu mieszkańcom oraz osobą mieszkającym poza powiatem limanowskim. Pracownicy Urzędu Miasta w Limanowej poinformowali, że na płycie rynku zostało posadzone 8 tysięcy roślin i drobnych krzewów oraz 62 drzewa. Zobaczcie i sami oceńcie.

📢 Podtopienia w Małopolsce – PZU pomaga na miejscu

📢 Zamkną drogę z Chełmca do Marcinkowic. Będą kłaść nowy asfalt

Remont drogi powiatowej Limanowa -Chełmiec na odcinku od skrzyżowania z ul. Jagodową w Nowym Sączu do granicy Marcinkowic wkracza w ostateczną fazę. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu w sobotę, 27 czerwca, od godz. 5 do 20 prowadzone będą roboty związane z układaniem nowej nawierzchni. W związku z tym droga ta będzie zamknięta dla ruchu. Objazdy wyznaczono: drogą powiatową Tęgoborze - Chomranice i drogą krajową nr 75 lub drogą powiatową Trzetrzewina - Krasne Potockie i drogą krajową nr 28. Możliwy jest także objazd drogami gminnymi.

📢 Prezydent Andrzej Duda z nocną wizytą na Limanowszczyźnie. Gmina Jodłownik oszacowała straty na 10 milionów złotych [ZDJĘCIA]

Straty w gminie Jodłownik w powiecie limanowskim są ogromne. W wyniku wezbrania górskich potoków i rzek zostały zniszczone budynki mieszkalne, infrastruktura droga, zalane są boiska i szkoły. Straty sięgają 10 milionów złotych. Paweł Stawarz, wójt gminy Jodłownik obawia się drugiej fali powodziowej. W poniedziałek w nocy prezydent Andrzej Duda wizytował miejscowości na Limanowszczyźnie, które ucierpiały najbardziej.

📢 OSA już gotowa. Niebawem zostanie oddana do użytku [ZDJĘCIA]

Otwarta Strefa Aktywności (OSA) przy ul. Czecha w Limanowej jest już po odbiorze technicznym. Nowe miejsce rekreacji czeka jeszcze na utwardzenie nawierzchni i posianie trawy. Potem zostanie oddana do użytku.

📢 Andrzej Duda przesadził z modlitwą o deszcz MEMY. Prezydent ruszył na ratunek powodzianom, a fala memów zalała internet [26. 6. 2020 r.]

Andrzej Duda: memy o wizycie na terenach powodziowych obiegły całą Polskę. Prezydent po raz kolejny stał się tematem internetowych memów, bo wizyta okazała sie wyłącznie na pokaz. Tym razem prezydent odwiedził zalane miejscowości Małopolski, gdzie brał udział w posiedzeniu zespołu zarządzania kryzysowego, a następnie udał się na tereny, które ucierpiały w wyniku nawałnicy i podtopień. Uwieczniono to na zdjęciach, a internauci zaczęli tworzyć memy. Ich fala rozlała się po mediach społecznościowych. Zobacz najlepsze w galerii.

📢 Paulina Kosiniak-Kamysz apeluje o pomoc dla domu dziecka w Żmiącej

Około 450 tys. zł potrzeba na dokończenie nowego budynku Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Żmiącej. W zbiórkę włączyła się Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata na prezydenta RP Władysława Kosiniaka-Kamysza, która w poniedziałek (22 czerwca) odwiedziła ośrodek.

📢 Gmina Jodłownik otrzymała 240 tys. złotych wsparcia. Pieniądze trafiły też do innych miejscowości, łącznie to ponad milion złotych

Z powodu zniszczeń popowodziowych oraz ciężkiej sytuacji w jakich znaleźli się mieszkańcy gmin w powiecie limanowskim Małopolski Urząd Wojewódzki jeszcze w poniedziałek wypłacił środki w formie zasiłku celowego. Do godz. 12 wnioski złożyły m.in. gmina i miasto Mszana Dolna, gmina Jodłownik i Tymbark. Pieniądze już wpłynęły na ich rachunek i trafią do potrzebujących.

📢 Takie „cuda” widują agenci nieruchomości. Tych domów nie sprzeda nawet mistrz marketingu

Wydaje ci się, że pośrednik nieruchomości ma prostą i przyjemną pracę? To zobacz, jakie budynki musi czasem oglądać – a potem znaleźć na nie nabywców.

📢 Grzybobranie 2020. Wysypu jeszcze nie ma, ale w lasach pojawiają się pierwsze okazy

Grzybiarze już od kilku dni przemierzają lasy w poszukiwaniu grzybów. Te powoli zaczynają się pojawiać. W lasach jest mokro, a noce są ciepłe. Do pełni szczęścia brakuje jednak kilku słonecznych dni, które mogą spowodować prawdziwy wysyp. Tymczasem znaleźć można pojedyncze egzemplarze prawdziwków i borowików ceglastoporych. Eugeniusz Liana zebrał kilka sztuk w gorlickich lasach, pan Grzegorz na górze Paproć w gminie Tymbark, a pani Ada w Muszynie.

📢 Sytuacja powodziowa na Sądecczyźnie i Limanowszczyźnie. Jest pierwsza ofiara powodzi? [ZDJĘCIA]

Poziomy wody w rzekach stale się podnosi, na Sądecczyźnie na szczęście nie gwałtownie. W Nowym Sączu do wczoraj wydano 150 worków z piaskiem, w Grybowie rzeka Biała przekroczyła stan ostrzegawczy, a Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ogłasza trzeci stopień zagrożeni. Najgorsza sytuacja jest jednak w powiecie limanowski, tam zniszczone zostały drogi, podtopione domy. Noc z niedzieli na poniedziałek minęła spokojnie, strażacy mieli tylko jedną interwencję. Wciąż nie jest wiadomo, czy mężczyzna znaleziony w rzece w Mszanie Dolnej, jest ofiarą powodzi, wykaże to sekcja zwłok.

📢 Słopnice. W potoku znaleziono ciało mężczyzny. Czy jest ofiarą powodzi?

Czy 50-letni mieszkaniec Słopnic stał się ofiarą powodzi, która dotknęła ziemie limanowską? Tę tragiczną zagadkę starają się wyjaśnić policjanci i prokurator, którzy w niedzielę 21 czerwca 2020 r. zostali zaalarmowani, że w miejscowości Słopnice przypadkowy przechodzień dostrzegł ciało w nurcie potoku płynącego przez centrum wioski.

📢 Mszana Górna. Z potoku wyłowiono zwłoki. Ustalono tożsamość ofiary [AKTUALIZACJA]

Przypadkowy przechodzień dostrzegł człowieka w potoku płynącym przez miejscowość Mszana Górna w gminie Mszana Dolna. Strażacy, zaalarmowani o tym krótko po godzinie szesnastej, przyjechali szybko i wyciągnęli nieszczęśnika z nurtu. Niestety, nie dawał oznak życia. Fakt, że zgon mężczyzny nastąpił wcześniej, potwierdził lekarz ambulansu Pogotowia Ratunkowego, który też dotarł na miejsce tragicznego zdarzenia. Policja i prokuratura podjęły śledztwo. Dopiero po wielu godzinach ustalono tożsamości ofiary. To 84-letni mieszkaniec gminy Mszana Dolna. Wciąż jednak nie wiadomo, czy tragedia w Mszanie Górnej ma związek z ulewami i powodzią, które dotknęły m.in. teren gminy Mszana Dolna.

📢 Nocna ulewa wyrządziła ogromne straty w kilku małopolskich gminach. Łapanów znowu znalazł się pod wodą

W Łapanowie całą niedzielę trwało wielkie sprzątanie i wypompowywanie wody z centrum miejscowości oraz zalanych budynków. Już wiadomo, że powódź, która nawiedziła tę podbocheńską gminę, prawdopodobnie wyrządziła więcej strat niż katastrofalna – z 2010 roku.

📢 Powiat Limanowski. Starosta ogłosił alarm przeciwpowodziowy. Trudna sytuacja w kilku gminach [ZDJĘCIA]

W związku z intensywnymi opadami deszczu, w nocy 20 czerwca, starosta limanowski ogłosił w powiecie alarm przeciwpowodziowy. Stany alarmowe ogłosiły również gminy: Jodłownik (od 00:00), Mszana Dolna (od godz. 2), Tymbark (od godz 5). 21 czerwca w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Jednocześnie w całym regionie strażacy i druhowie lokalnych OSP podejmują liczne interwencje dotyczące m.in. udrażniania zatkanych przepustów, przekopywania rowów odprowadzających wezbraną wodę (także przy użyciu ciężkiego sprzętu), wypompowywania wody z zalanych budynków oraz usuwaniu podmytych, powalonych drzew.

E-hulajnogi- nowe przepisy, koniec samowolki?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3