Remigiusz Szurek
Martyna Kaleta z Kasiny Wielkiej osiągnęła wielki sukces w Hiszpanii
Martyna Kaleta z Kasiny Wielkiej osiągnęła wielki sukces w Hiszpanii Archiwum M.Kaleta
Kasina Wielka. Kilka dni temu na naszych łamach informowaliśmy o wyjeździe na zawody Pucharu Świata do Hiszpanii 17-letniej gimnastyczki, aktywnej członkini Klubu Sportowego Lady Fitness Myślenice Martyny Kalety. Eskapada zdolnej kasinianki była możliwa dzięki wsparciu sponsorów.

Wcześniej ta uczennica Technikum Turystyczno-Gastronomicznego Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europy, ale na imprezę ostatecznie nie pojechała. Zadecydowały względy finansowe. Teraz było inaczej!

Można dodać, że na szczęście, bo na hiszpańskiej ziemi reprezentantka Ziemi Limanowskiej spisała się wyśmienicie i wywalczyła srebrny medal, a co za tym idzie wicemistrzostwo świata! Zajęła też 6. miejsce w kat. bikini do 166 cm pokonując bardziej doświadczone zawodniczki.

Karolina Kaleta, mama zawodniczki nie ukrywa swojej wielkiej radości z osiągnięcia córki.

- Wiedzieliśmy, że córka jest dobrze przygotowana, ale nie spodziewaliśmy się raczej aż takiego sukcesu! Przywiozła ze sobą wiele wspomnień i piękny medal, który jest sympatyczną i cenną pamiątką z tych mistrzostw – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską”.

Martyna przyznaje, że po wywalczeniu wicemistrzostwa świat jest po prostu w szoku.

- To niesamowite przeżycie. Gdy wróciłam z Hiszpanii do Polski zastanawiałam się, gdzie są palmy (śmiech) Tamtejsza hala, sceny były ogromne, robiły wielkie wrażenie. Otrzymałam potężnego kopa motywacyjnego do dalszej pracy – cieszy się nasza rozmówczyni.

W najbliższy weekend wystąpi na Mistrzostwach Polski Juniorów w Fitness i Bikini, które odbędą się w Gorzowie Wielkopolskim. Po tym wydarzeniu przyjdzie czas na podsumowania.

Zdolna kasinianka już w październiku potwierdziła, że znajduje się w wysokiej formie zaliczając bardzo udany występ na VI Otwartych Mistrzostwach Wielkopolski i Pucharze Polski w Grodzisku Wielkopolskim. Wywalczyła tam potrójne podium: wśród juniorek i seniorek w kategorii fitness artystycznego zdobyła dwa brązowe medale, brąz wśród starszych konkurentek w kat. bikini fitness kobiet do 169 cm oraz 4. miejsce w kat. bikini fitness juniorek open.

Tylko w tym roku Martyna Kaleta była m.in. wicemistrzynią Polski w kat. Fitness Artystycznego do 166 cm, srebrną medalistką w kat. Fitness Artystycznego Open – na Debiutach w Kulturystyce i Fitness 2022 PZKFiTS oraz Mistrzynią Polski w kat. acrobatic Artistic Dance show juniorów wraz z zespołem Shine.