Limanovia nie dała rady Słomniczance. Sokół Słopnice wiceliderem

Remigiusz Szurek
Piłkarze z Limanowej doznali porażki w 4. lidze małopolskiej. Teraz czeka ich mecz z Barciczanką Barcice Fot. Limanovia
Ze zmiennym szczęściem w czwartej lidze małopolskiej radzą sobie piłkarze MKS Limanovii. Podopieczni trenera Pawła Zegarka po serii udanych spotkań – w czterech kolejkach dwa zwycięstwa, remis i porażka – przegrali na własnym boisku ze Słomniczanką Słomniki 1:2, mimo że do 70. minuty prowadzili. Swoją dziewiątą ligową wygraną w piątej lidze odniósł Sokół Słopnice.

Wracając do Limanovii gospodarze mieli swoje okazje bramkowe i w starciu ze słomniczanami powinni byli sięgnąć chociaż po punkt. W 25. minucie Pławecki trafił w słupek, ale zrehabilitował się golem w 58. minucie rywalizacji. Co z tego skoro goście nie zamierzali odpuszczać i strzelili dwie bramki – w 70. oraz 86. minucie.

- Popełniliśmy błędy indywidualne, które występowały już w poprzednich meczach, rywale z nich skorzystali. Zabrakło nam również zdecydowania pod bramką przeciwnika. To kolejny z naszych tzw. stykowych meczów, przegraliśmy jednym golem – przyznaje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Zegarek.

- Plusem jest fakt, że nasza sytuacja kadrowa jest dobra, wszyscy są gotowi do gry. Mecz z Barciczanką będzie takim spotkaniem o sześć punktów. Jesteśmy sąsiadami w tabeli. Musimy popracować nad naszymi bolączkami i być w pełni skoncentrowani przed zbliżającą się potyczką – dodaje nasz rozmówca.

Po piętnastu kolejkach limanowski czwartoligowiec zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli. MKS ma cztery „oczka” przewagi nad szesnastą Radziszowianką Radziszów. Zespół z Limanowej do dziewiątej Unii Oświęcim ma jednak tylko sześć punktów straty. Różnice nie są zatem zbyt wielkie. Barciczanka w ostatniej serii gier doznała za to pogromu od liderujących Wiślan w Jaśkowicach przegrywając aż 0:5.

Program 16. kolejki rozgrywek czwartej ligi grupy małopolskiej:

Sobota. Glinik Gorlice - Wolania Wola Rzędzińska, 13; Poprad Muszyna -Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 11; Lubań Maniowy - Dalin Myślenice, 13.30; Beskid Andrychów - Unia Oświęcim, 14; Wierchy Rabka Zdrój - LKS Jawiszowice, 14; Słomniczanka Słomniki - Okocimski KS Brzesko, 13; Barciczanka Barcice - Limanovia Limanowa, 11; Orzeł Ryczów - Wiślanie Jaśkowice, 11; Radziszowianka Radziszów - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, 13.

Spadkowicz pokazuje moc

Sokół Słopnice dowodzony przez trenera Dawida Sudera, który jeszcze w poprzedniej kampanii rywalizował na czwartoligowym poziomie w ówczesnej grupie małopolskiej wschodniej, po spadku wygrywa mecz za meczem i plasuje się w ligowej czołówce.

Słopniczanie po ostatniej wygranej 2:1 nad GKS Drwinia zajmują drugie miejsce w rozgrywkach tracąc raptem dwa punkty do prowadzącej Watry Białka Tatrzańska. Sokół o punkt wyprzedza trzeciego obecnie Bocheńskiego KS.