Grzegorz Kozioł wygrywa grupę A w Limanowej

NO
materiały prasowe
Po słabszym występie podczas słowackich rund Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, Grzegorz Kozioł powrócił do formy podczas 6. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą.

W rywalizacji z najlepszymi kierowcami Europy, Grzegorz Kozioł dwukrotnie stanął na podium. W sobotę podczas 5. rundy GSMP Grzegorz wygrał rywalizację w grupie A, pokonując Rafała Serafinowicza i Krzysztofa Maszczyka.

Niedziela to powtórka z soboty i ponownie najwyższy stopień podium. Co najważniejsze, Grzegorz Kozioł uplasował się wysoko w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski. W sobotę zabrakło jedynie 2 sekund podczas obu podjazdów, aby zająć trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Niedzielny występ to po raz kolejny 4. miejsce tuż za podium w GSMP Limanowa.

Największym sukcesem Grzegorza Kozioła jest drugie miejsce zajęte w 6. rundzie Mistrzostw Europy w wyścigach górskich. Na trasie w Limanowej Kozioł ustąpił jedynie Jaromirowi Malemu z Czech.

Zawody w Limanowej podczas obu dni obejrzało blisko 8000 fanów wyścigów górskich, którzy przyjechali obejrzeć wyścigowe show polskich oraz zagranicznych kierowców.