4. liga. Limanovia wygrała arcyważny mecz. Sokół Słopnice wita się z awansem

Remigiusz Szurek
Piłkarze Sokoła Słopnice zapewne już niebawem będą mieli kolejne powody do świętowania. Tutaj na pamiątkowym zdjęciu zrobili "bramę" wstępującemu w związek małżeński koledze z zespołu Marcinowi Postrożnemu Archiwum Sokół
Piłkarze MKS Limanovii wygrali bardzo ważne spotkanie w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej. Z kolei Sokół Słopnice rywalizujący na poziomie piątej ligi małopolskiej wschodniej odniósł kolejną wygraną i awans na czwartoligowy szczebel ma na wyciągnięcie… nogi.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka w miniony weekend rozprawili się na własnym boisku z nieobliczalną Barciczanką Barcice 3:1 po golach Kamila Palacza (8. minuta), Tomasza Kurka (23. minuta) i Kamila Palacza (88. minuta). Trafienie dla gości w 66. minucie zanotował Adrian Basta.

Wywalczone trzy punkty sprawiły, że limanowski czwartoligowiec mimo że nadal nie jest pewny utrzymania się na tym szczeblu, mógł złapać głębszy oddech przed ostatnią ligową kolejką. Limanovia jest obecnie czternasta, a nad Radziszowianką Radziszów, czyli pierwszą z ekip zagrożonych spadkiem, ma trzy „oczka” przewagi.

- Wynik i zwycięstwo cieszą, ale trzeba być skoncentrowanym przed najbliższym meczem, bo gdzieś jakieś niebezpieczeństwo istnieje. Zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy zapunktować – nie kryje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Zegarek.

Jak dodaje szkoleniowiec, wygrana z barciczanami mogła być bardziej okazało.

- Skończyło się tylko na 3:1, a mieliśmy kilka innych dobrych okazji bramkowych. Najbardziej cieszą oczywiście trzy punkty i to, że w zespole wszyscy są zdrowi, nie ma pauz za kartki itd. – komentuje Zegarek.

W niedzielę 25 czerwca MKS zmierzy się na wyjeździe z Orłem Ryczów, który jest szósty (jesienią w starciu tych drużyn górą 4:2 była Limanovia).

- Poziom ligi się podniósł, każdy może wygrać z każdym. W Ryczowie czeka nas na pewno ciężki mecz. Jedziemy tam nie przegrać, ale znając trenera Patera można spodziewać się tam ciężkiej przeprawy – zauważa trener limanowian.

Program 34. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Poprad Muszyna - Wolania Wola Rzędzińska, 11.30.

Niedziela. Glinik Gorlice - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska, 16; Radziszowianka Radziszów - Wiślanie Jaśkowice, 16; Orzeł Ryczów - Limanovia Limanowa, 16; Barciczanka Barcice - Okocimski KS Brzesko, 16; Słomniczanka Słomniki - LKS Jawiszowice (miejscowi wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej); Wierchy Rabka Zdrój - Unia Oświęcim, 16; Beskid Andrychów - Dalin Myślenice, 16; Lubań Maniowy - Bruk-Bet Termalica II Nieciecza, 16.

Sokół już blisko!

Piłkarze ze Słopnic prowadzeni przez trenera Dawida Sudera w derbach Ziemi Limanowskiej rozbili Zalesiankę Zalesie 7:0. Klasycznego hat-tricka w tym spotkaniu ustrzelił Artur Matras notując gole w 7., 13. oraz 35. minucie. Jako że swój mecz wygrał również trzeci w tabeli BKS Bochnia, Sokół nie świętował awansu na czwartoligowy szczebel. Obydwie drużyny dzielą w tabeli trzy punkty (w meczach bezpośrednich było 0:0 i 1:1), a do wywalczenia awansu słopniczanom, nie oglądając się na zespół z Bochni, wystarczy remis w ostatniej kolejce. Po raz drugi z rzędu będzie to pojedynek derbowy, tym razem z Orkanem w Szczyrzycu.

- Koncentrujemy się na każdym najbliższym meczu i tak będzie również tym razem. To derby, a te rządzą się swoimi prawami, musimy być w pełni skoncentrowani – przypomina trener Suder.

Program 30. kolejki rozgrywek piątej ligi w grupie małopolskiej wschodniej:

Piątek. Tarnovia Tarnów - Dunajec Nowy Sącz, 18.

Sobota. Watra Białka Tatrzańska - Tuchovia Tuchów, 17; GLKS Gromnik - Korona Niedzieliska, 17; Kolejarz Stróże - Dunajec Zakliczyn, 17; Orkan Szczyrzyc- Sokół Słopnice, 17; Zalesianka Zalesie - Bocheński KS, 17; GKS Drwinia - Radłovia Radłów, 17; Jarmuta Szczawnica - Metal Tarnów (miejscowi wycofali się z rozgrywek po rundzie jesiennej).