Remigiusz Szurek
Piłkarze z Muszyny muszą zacząć punktować, jeśli nie chcą degradacji
Piłkarze z Muszyny muszą zacząć punktować, jeśli nie chcą degradacji Poprad Muszyna Facebook
Za nami kolejne weekendowe emocje w niższych ligach piłkarskich naszego regionu (Sądecczyzna i Ziemia Limanowska). W czwartej lidze małopolskiej coraz gorsza robi się sytuacja Popradu Muszyna.

W weekend muszynianie prowadzeni przez trenera Pawła Batkiewicza doznali trzynastej porażki w bieżącym sezonie. Ekipa z uzdrowiska uległa na własnym stadionie Orłowi Ryczów aż 0:4. Już w 5. minucie gracze wicelidera prowadzili po trafieniu Boćka, ten sam piłkarz podwyższył na 2:0 w 26. minucie. W drugiej połowie mający już mecz pod kontrolą Orzeł dołożył dwa kolejne trafienia – w 70. minucie trafił Szewczyk, a w 87. Kura.

- Cóż można powiedzieć, zagraliśmy fatalnie… Jak byłem pozytywnie nastawiony po ostatnich meczach, tak teraz było źle. Doszło do rozmowy, kilku zawodników mocno mnie zawiodło, tak nie może być. Nie chcę osądzać sędziego, on jest od tego, by gwizdać. Mogę jednak ocenić zespół. Sytuacja robi się bardzo ciężka, wierzę w ten zespół, potrafi grać w piłkę. Ta obecna czwarta liga jest bardzo mocna. Oczekujemy, że w najbliższych meczach nasi piłkarze będą ciężko pracować, bo nie ma żartów – przyznał w rozmowie z „Gazetą Krakowską” prezes Popradu Stanisław Sułkowski.

Limanovia pod wodzą Pawła Zegarka ograła u siebie Wolanię Wola Rzędzińska 3:1, a Barciczanka Barcice wygrała w gości z Niwą Nowa Wieś 2:0.

W środę 17 kwietnia odbędą się mecze 25. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej. Barciczanka zmierzy się z Limanovią, a Poprad Muszyna na wyjeździe z Lubaniem Maniowy (g. 17). Kolejną serię gier zaplanowano na weekend.

W tabeli Limanovia jest siódma (38 pkt), Barciczanka dziesiąta (32 pkt), a Poprad szesnasty, czyli czwarty od końca (19 pkt).

Program 26. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Pauzuje: LKS Jawiszowice; Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska - Wierchy Rabka Zdrój (goście wycofali się z rozgrywek).

Sobota. Dalin Myślenice - Lubań Maniowy, 16; Poprad Muszyna - Beskid Andrychów, 12; MKS Trzebinia - Wolania Wola Rzędzińska, 13.30; Limanovia Limanowa - Watra Białka Tatrzańska, 17; Niwa Nowa Wieś - Wisła II Kraków, 16; Bocheński KS - Glinik Gorlice, 17.

Niedziela. Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Orzeł Ryczów, 11; Unia Oświęcim - Barciczanka Barcice, 17

Walka trwa

W piątej lidze grupy małopolskiej wschodniej liderem jest Podhalanin Biecz, który uzbierał 45 „oczek”. Drugie miejsce zajmuje Dunajec Nowy Sącz (38 pkt), a trzeci jest słopnicki Sokół (37 pkt). Sandecja II Nowy Sącz jest czwarta (35 pkt), a Kolejarz Stróże dziewiąty (24 pkt). W weekend stróżanie musieli uznać wyższość LKS Szaflary przegrywając 0:2, Sandecja ograła w Dębnie Orła 3:1, a Dunajec okazał się słabszy od GKS w Drwini (0:2).