Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Studia Podyplomowe w PWSIiP w Łomży

RO
Studia Podyplomowe na czterech kierunkach, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Zarządzanie finansami banków i przedsiębiorstw
Celem studiów Zarządzania finansami banków i przedsiębiorstw jest nabycie przez słuchaczy umiejętności i kompetencji w zakresie zarządzania finansami w bankach, instytucjach finansowych oraz innych organizacjach. W trakcie studiów słuchacze będą mieli możliwość zdobycia praktycznej i teoretycznej wiedzy z zakresu bankowości i finansów organizacji. Umożliwi to efektywne wykorzystanie w pracy zawodowej nabytych kompetencji, dzięki czemu w sposób znaczący podniesiona zostanie jakość podejmowanych decyzji i ograniczone ryzyko popełnienia błędu.

Adresaci:
Studia adresowane są do pracowników banków i instytucji finansowych, kadry kierowniczej przedsiębiorstw i organizacji, pracowników zajmujących się finansami oraz osób zainteresowanych problematyką finansowości zarządczej.

Czas trwania studiów: 2 semestry

Zarządzanie projektami Unii Europejskiej
Celem studiów Zarządzania projektami Unii Europejskiej jest podniesienie wiedzy na poziomie podyplomowym i kompetencji kadry przedsiębiorstw i jednostek administracji, zaangażowanych w przygotowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów realizowanych dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej i innych źródeł środków pomocowych.

Adresaci:
Studia adresowane są do pracowników firm i jednostek administracji zaangażowanych w przygotowanie, wdrażanie i monitorowanie projektów realizowanych dzięki finansowemu wsparciu Unii Europejskiej, a także do właścicieli firm, menedżerów i osób zainteresowanych tematyką wykorzystywania środków unijnych.

Czas trwania studiów: 2 semestry

Asystent rodziny
Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej nad dzieckiem zadaniem asystenta rodziny jest m.in. prowadzenie poradnictwa i edukacji dla rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej, w tym poradnictwa dotyczącego możliwości rozwiązywania problemów oraz udzielanie informacji na temat pomocy świadczonej przez właściwe instytucje rządowe, samorządowe i organizacje pozarządowe. Powinien on także udzielać pomocy rodzinom w poprawie ich sytuacji życiowej, w tym w uzyskaniu zatrudnienia, podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, zdobywaniu umiejętności prawidłowego prowadzenia gospodarstwa domowego.

Adresaci
Studia adresujemy do osób chcących uzyskać lub doskonalić kwalifikacje do wykonywania nowego zawodu – asystenta rodziny. Studia umożliwiają poszerzenie wiedzy oraz kształcenie umiejętności praktycznych w obszarze pomocy rodzinie, zwłaszcza rodzinie dysfunkcyjnej i zagrożonej dysfunkcją. Program studiów ma charakter interdyscyplinarny i obejmuje zagadnienia psychologiczne, prawne, medyczne, pedagogiczne i socjalne.

Główny nacisk kładziemy na poznanie mechanizmów, przyczyn i skutków zaburzeń funkcjonowania rodziny, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji dziecka w takim środowisku. Absolwenci tej formy kształcenia nabędą umiejętność diagnozowania środowiska rodzinnego oraz stosowania różnych form pomocy i wsparcia. Zdobędą także wiedzę i umiejętności organizowania oraz współpracy środowiska lokalnego na rzecz podopiecznych rodzin.

Ofertę studiów kierujemy do:
pracowników socjalnych;
pedagogów, socjologów, psychologów;
kuratorów sądowych i policjantów;
osób, które chcą zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

Podyplomowe studia ASYSTENT RODZINY mogą podjąć absolwenci studiów licencjackich i/lub magisterskich.

Perspektywy zawodowe
Studia podyplomowe przygotowują do pracy w zawodzie asystenta rodziny w gminach. Wzbogacają kwalifikacje zawodowe do pracy w instytucjach opiekuńczo - wychowawczych (interwencyjnych, rodzinnych, socjalizacyjnych) oraz w obszarze poradnictwa i terapii rodziny np. w poradniach rodzinnych, świetlicach socjoterapeutycznych.

Studia trwają 2 semestry. Realizowane są w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych średnio raz na dwa tygodnie.

Socjoterapia
Celem studiów jest wyposażenie studentów w specjalistyczne kwalifikacji do prowadzenia zajęć socjoterapeutycznych w placówkach oświatowych, samorządowych i innych. Realizowane zagadnienia pozwolą zdobyć rzetelną wiedzę na temat źródeł zaburzeń zachowania. Dzięki temu studenci będą je lepiej rozumieli i właściwiej diagnozowali. Zdobędą też umiejętności, dzięki którym będą kompetentnie współpracować z osobami niedostosowanymi społecznie i zagrożonymi niedostosowaniem społecznym. Program studiów pozwoli im również na efektywną współpracę ze środowiskiem takich osób.
Ostatecznie pozwoli to im na podejmowanie właściwych działań profilaktycznych i dokonywanie mądrych interwencji resocjalizacyjnych.

Adresaci
Osoby, które ukończyły studia wyższe (I lub II stopnia) na dowolnym kierunku i chcą uzyskać państwowe świadectwo ukończenia studiów podyplomowych z socjoterapii.

Propozycja udziału jest szczególnie cenna dla nauczycieli wszystkich typów placówek oświatowych.
Zgodnie z treściami zawartymi w najnowszych Rozporządzeniach Ministerstwa Edukacji Narodowej (np.: Rozporządzenie z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno – pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach) proponowane studia dają uprawnienia do prowadzenia specjalistycznych zajęć z osobami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Dotyczy to, w sposób szczególny, uczniów niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, ale wiedza i umiejętności zdobyte w ramach tych studiów będą służyły każdemu w codziennej pracy wychowawczej, na wszystkich etapach edukacji i w różnego rodzaju placówkach, w których znajdują się osoby z tego rodzaju problemami.

Studia trwają 3 semestry. Realizowane są w formie zjazdów sobotnio-niedzielnych średnio raz na dwa tygodnie.

Więcej informacji na stronie uczelni.: www.pwsip.edu.pl

Dane kontaktowe:

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki
i Przedsiębiorczości w Łomży
ul. Akademicka 14
18-400 Łomża
Biuro Karier PWSIiP
tel 86 216 82 72

Materiał szkoły

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lomza.naszemiasto.pl Nasze Miasto