(© fot. archiwum)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Bezrobotni z Limanowszczyzny będą od nowego roku otrzymywać zasiłek przez 6, a nie 12 miesięcy. To wynik najnowszych wyliczeń Głównego Urzędu Statystycznego. Według nich, stopa bezrobocia wynosiła tutaj w czerwcu 16,4 proc., a nie 18,5 proc, jak wcześniej podawał GUS.

Dane statystyczne skorygowano we wrześniu na podstawie badań w przedsiębiorstwach i wyników Powszechnego Spisu Rolnego. Zgodnie z prawem, 12 comiesięcznych zasiłków przysługuje ludziom bez pracy, jeśli stopa bezrobocia przekracza 150 proc. przeciętnej w kraju. W powiecie limanowskim w czerwcu br. wynosiła 137,82 proc.

Roczny okres zasiłkowania przysługiwać ma od stycznia osobom powyżej 50 roku życia, które przepracowały co najmniej 20 lat, oraz bezrobotnym rodzicom, jeśli mają na utrzymaniu dzieci w wieku do 15 lat. Limanowski Urząd Pracy zarejestrował obecnie ponad 10 tys. bezrobotnych, z czego około dwa tysiące pobiera różne zasiłki. Najtrudniej znaleźć pracę młodym osobom z wykształceniem zasadniczym, średnim zawodowym i policealnym.

Zobacz piękne, wysportowane kobiety. Weź udział w naszym plebiscycie na najładniejszą sportsmenkę Małopolski

Zobacz, jak naziści obchodzili pogańskie święto w okupowanym Krakowie

Miss Polonia z dawnych lat! Zobacz archiwalne zdjęcia kandydatek

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z Nowego Sącza. Zapisz się do newslettera!


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!