Ks. Michał Olszewski zbudował w sieci ambonę

Gdyby Pan Jezus chodził po ziemi w naszych czasach, na pewno miałby swojego bloga - uśmiecha się ks. Michał Olszewski, rocznik 1982, sercanin, egzorcysta i "dowódca" redakcji portalu ewangelizacyjnego Profeto. Strona internetowa to ambona, gdzie każdy może mieć prawo głosu. Słowo Boże komentują tam prawnicy i siostry zakonne, młodzież i emeryci. Jedną z pierwszych unikalnych inicjatyw załogi portalu są rekolekcje tłumaczone na język migowy - pierwsze takie w Polsce.

- Zawsze pozostanę limanowskim patriotą - zapewnia ks
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

- Zawsze pozostanę limanowskim patriotą - zapewnia ks. Michał Olszewski, pochodzący spod Limanowej (© fot. andrzej banaś)

Limanowianie mówią o księdzu Michale - nasz. Bo chodził do szkoły w Laskowej, liceum w Limanowej, udzielał się też w działającej tam młodzieżowej sekcji taekwondo. Choć los poniósł go najpierw na studia do Rzymu, a później do klasztoru sercanów w Stopnicy, ksiądz Michał zawsze - jak sam mówi - zostanie limanowskim patriotą.

Wraca często w rodzinne strony - na Limanowszczyznę i po sąsiedzku do parafii w podsądeckiej Niskowej, gdzie odprawia nabożeństwa w intencji uzdrowienia chorych i uwolnienia opętanych. Na jego msze święte (najbliższa w Niskowej odbędzie się 12 stycznia) przyjeżdżają tłumy wiernych z całej Małopolski.

- To inicjatywa księdza proboszcza Jerzego Janeczka. Był niegdyś moim katechetą w parafii Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej - opowiada ks. Michał. - Gdy wróciłem ze studiów do Polski i zostałem egzorcystą, przyjechał i podsunął pomysł, aby po drodze, gdy jestem w podróży, zatrzymywać się w Niskowej.

Nie spodziewał się takiej popularności nabożeństw, gdy zaczynał. Ludzie nie mieszczą się w kościele, nierzadko stoją na mrozie. - Aż przykro patrzeć, ale kościoła, niestety, nie da się powiększyć - dodaje.

Ciepiący przyjeżdżają z nadzieją na kilkugodzinne nabożeństwa. Z podziękowaniem ci, którzy doznali łaski. Ludzie opowiadają na mszy o swoich uzdrowieniach, jak zmieniło się ich życie dzięki modlitwie księdza Michała. On sam mówi skromnie, że uzdrawia Bóg, a ksiądz tylko służy pośrednictwem modlitwy.
∨ Czytaj dalej

Na pytanie o charyzmaty, czyli szczególne dary Ducha Świętego pozwalające uzdrawiać i uwalniać od opętania, odpowiada, że przecież wszyscy księża je mają. Tylko może nie każdy umie z nich korzystać.

- Nie mam niczego innego ponad to, czym dysponuje każdy ksiądz - zauważa zakonnik. - Jezus przecież powiedział do apostołów: "Idźcie! …uzdrawiajcie chorych, uwalniajcie zniewolonych…". Niech inni księża zaczną modlić się o zdrowie wiernych w ich parafiach, może nie będzie trzeba wtedy martwić się, gdzie pomieścić ludzi przyjeżdżających do Niskowej.

Znany jest nie tylko z nabożeństw, które przynoszą efekt uzdrowienia. Służy też jako egzorcysta. W tym dziele wspiera go dwóch przyjaciół - bokser Tomasz Adamek i sądecki raper Arkadio. Podczas egzorcyzmów księdzu często potrzebna jest pomoc nie tylko w formie modlitwy. Przydają się też silne ręce, ponieważ opętani bywają nieobliczalni, groźni dla siebie i innych.

Jak mówi raper - współpraca z księdzem Michałem umacnia jego wiarę. - Wiem, że zło istnieje, ale dobro jest silniejsze i zwycięża - kwituje. Wie to wszystko, bo widział, jak wyglądają egzorcyzmy.

Portal Profeto ruszył 6 listopada. Jeszcze przed startem facebookowy profil Profeto zgromadził tysiąc osób. Codziennie grono słuchaczy i "czytaczy" rośnie. W miniony piątek ktoś zaatakował redakcyjne serwery. Serwis zniknął z sieci. Cała jego zawartość przetrwała dzięki kopii, o którą zapobiegliwie zadbano.

- Ktoś, kto nas nie lubi, zafundował nam trzy godziny przerwy. Niemało jest takich, którzy szargają Panem Bogiem - mówi Ewelina Zamojska, sekretarz redakcji Profeto.

Telefony w redakcji nie milkną. Dla księdza, naczelnego, doba zaczyna być za krótka. Dodzwonić się do niego graniczy z cudem. Nam udało się złapać księdza Michała tuż przed podróżą na rekolekcje. Okazało się, że tym razem jemu przyda się modlitwa wiernych o zdrowie - gardło boli, głos z chrypką, słaby, choć jak zwykle radosny a tu trzeba będzie mówić. Na szczęście jest sieć, więc Profeto nie zostanie bez naczelnego.

- Jezus wykorzystywał wszystkie metody ewangelizacji dostępne w czasie, gdy żył na ziemi, więc czemu nie iść po Jego śladach i ewangelizować również w sieci? - mówi ks. Michał. - Gdy przestałem być "normalnym" księdzem na studiach w Rzymie, bardzo mi brakowało spotkań z ludźmi, rekolekcji, kazań. Wpadłem wtedy na pomysł założenia bloga, a później pojawiła się inicjatywa internetowych rekolekcji. Okazało się, że tysiące ludzi tego potrzebują. Tak doszliśmy do ambony Słowa Bożego, czyli Profeto.

Codziennik z egzorcystą

Blog księdza Michała Olszewskiego "Słowo codziennie Boże" można znaleźć w sieci pod adresem , a portal ewangelizacyjny - www.profeto.pl. Oprócz artykułów i komentarzy witryna udostępnia msze święte on-line. 2 grudnia startują na platformie pierwsze w Polsce adwentowe rekolekcje "360 sekund przy studni", które będą tłumaczone na język migowy. Terminy spotkań z księdzem Michałem Olszewskim w podsądeckiej Niskowej można znaleźć na stronie internetowej parafii świętego Stanisława Kostki www.niskowa.plKomentarze (5)

avatar
avatar
nawrócona grzesznica (gość)

Szczęść Boże,
dzięki Panu Bogu za internet! Dzięki temu wynalazkowi mogłam poznać księdza i polubić. Miał ksiądz duży wpływ na moje życie duchowe. Dzięki wielkie za to.
Pozwalam sobie mieć do księdza błagalną wręcz prośbę: na Miłość Boską niech się UŚMIECHA podczas fotografowania!!!

avatar
Chomranice (gość)

ks Michał jest zarombisty okresla Jezusa jako "Gościa który chodzil 2000 tysiące lat temu po kuli i jarał trawke":)

Wybierz kategorię